Hızlı Erişim

YABANCI DİLLER ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

Yabancı Dil Kursu

 

 

 

KURS İÇERİĞİ

11 EKİM 2014 - 29 MART 2015

TOPLAM 25 HAFTA x6  = 150 SAAT

 
YDS giderek teknikle ipucu bulma formatından etkin bir şekilde okuma-anlama ve yorumlama becerisine yoğunlaşmaktadır. Bu da iyi ve doğru bir cümle ve dil bilgisiyle zengin bir kelime hazinesi gerektirmektedir. Bunun yanı sıra, çok okuma yapılması ve okunanın doğru şekilde anlaşılması da gereklidir. Son olarak da, sınav soru tiplerinin bilinmesi ve sorulara nasıl yaklaşılacağının kavranması yerinde olacaktır. İşte bu bilinç ve düşünceyle, aşağıda içeriği verilen YDS kursunu sizlerin hizmetine sunuyoruz.
 
KURS İÇERİĞİ
 
İNGİLİZCE DİL BİLGİSİ : Alanında etkin ve yetkin kaynaklarla İngilizcenin bütün dilbilgisi konuları; Türkçe anlatımla, konulara ait klasik alıştırmalarla, uygulama testleriyle ve test çözüm teknikleriyle öğretilecektir.
İNGİLİZCE KELİME BİLGİSİ : Yaklaşık 5000 kelimelik kelime listesiyle, eş anlamlı ve zıt anlamlı kelime gruplarıyla, 1000’den fazla kelime testiyle ve okuma metinleriyle zengin bir kelime hazinesi sunulacaktır.
YDS SINAV TEKNİĞİ : YDS soru tipleri; sınav düzeyine uygun sorular ve gerçek sınav soruları üzerinden tanıtılıp incelenecektir. Deneme sınavları yapılacak ve sınıf ortamında sınavlar çözülecektir.

Eklenme Tarihi : 19-12-2018 05:55:15